INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
Dwa warianty organizacji ruchu

 

Urząd Miasta Zielonka kontynuuje prace projektowe w zakresie zmiany organizacji ruchu w Zielonce Bankowej. Po spotkaniu informacyjnym, które odbyło się 20 sierpnia br. otrzymaliśmy od mieszkańców drogą mailową wiele uwag i opinii związanych z tym tematem, za które bardzo dziękujemy.

Z uwagi na liczne sugestie i rozwiązania często wykluczające się wzajemnie projektant opracował dwa alternatywne projekty, które prezentujemy w załączonych poniżej plikach.

Zgodnie z pierwszym wariantem ulice krzyżujące się z ulicą Wyszyńskiego byłyby potraktowane jako główne z pierwszeństwem przejazdu.  Natomiast w ulicy Wojska Polskiego (na odcinku od ul. Wyszyńskiego do przejazdu kolejowego) przewidziane są progi wyspowe i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W drugiej zaproponowanej wersji przyjęto rozwiązanie polegające na wprowadzeniu strefy skrzyżowań równorzędnych, obejmującej cały teren Zielonki Bankowej. W praktyce oznacza to, iż zgodnie z przepisami ruchu drogowego kierowców obowiązywałaby zasada pierwszeństwa prawej strony na każdym skrzyżowaniu. Ponadto w strefie tej wprowadzono by ograniczenie prędkości do 30 km/h. W ulicach Wojska Polskiego i Paderewskiego przewidziano szykany drogowe.

Oba przedstawiane warianty wyznaczają ruch jednokierunkowy i pas postojowy w ulicy Wilsona przy szkole. Wspólnym elementem przedmiotowych projektów jest również skrzyżowanie ulic Bankowej i Paderewskiego, które ma być wyniesione + 10 cm. Planowane jest też w tym miejscu ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z poniższymi materiałami i wyrażania opinii na temat zaproponowanych koncepcji zmiany organizacji ruchu w Zielonce Bankowej. Prosimy o przesyłanie uwag na adres twojglos@zielonka.pl do dnia 25 września br.

 

UWAGA! Pliki są bardzo dużych rozmiarów. Sugerujemy ściągnięcie ich na komputer w celu swobodnego przeglądania

WARIANT I część 1

WARIANT I część 2

WARIANT I część 3

___________________________

WARIANT II część 1

WARIANT II część 2

WARIANT II część 3

 

Zgłoś do: Add 'Dwa warianty organizacji ruchu' to WykopAdd 'Dwa warianty organizacji ruchu' to Live-MSNAdd 'Dwa warianty organizacji ruchu' to NetscapeAdd 'Dwa warianty organizacji ruchu' to Del.icio.usAdd 'Dwa warianty organizacji ruchu' to diggAdd 'Dwa warianty organizacji ruchu' to Stumble UponKALENDARIUM

Listopad
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02