INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
O przebiegu trasy S8 w Zielonce

Wycinek z projektu architektoniczno-budowlanego z kwietnia 2013 r. Inwestor przygotowuje aktualnie korekty do projektu

Mieszkańcy Zielonki spotkali się w środę 18 marca 2015 r. z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oraz projektantami z firmy Promost, by dowiedzieć się jak przebiegać będzie w Zielonce trasa S8, czyli tzw. obwodnica Marek.

Do Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Powstańców przybyło bardzo wielu mieszkańców zainteresowanych tematem, szczególnie z półnconych rejonów Zielonki, które bezpośrednio będą sąsiadować z trasą ekspresową S8. Spotkanie moderował burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik.

Przypomnijmy, że budowany właśnie odcinek obwodnicy Marek, połączy Zielonkę z Trasą Toruńską. W naszym mieście S8 przetnie ulice: Marecką, Pustelnicką i Ceglaną. Wjazd na trasę znajdować się będzie przy ulicy Piłsudskiego (dw 631), za cmentarzem w Zielonce. Trasa S8 docelowo prowadzić będzie z Zielonki do Kobyłki i Wołomina.
 
Jednym z najbardziej gorących tematów było zabezpieczenie przeciwhałasowe trasy na terenie Zielonki i Marek. Ponieważ w trakcie projektowania drogi zmieniły się przepisy dotyczące ochrony środowiska, a co za tym idzie, znacznie zmniejszona została ochrona przeciwhałasowa, mieszkańcy którzy sąsiadować będą z trasą wyrażali swoje obawy dotyczące poziomu hałasu jaki generować będzie ruch na tej trasie.
Inwestor zaznaczył, że będzie możliwość podniesienia ochrony akustycznej okolicznych domów, po okresie próbnym, w którym zostaną przeprowadzone badania natężenia hałasu.

Podczas spotkania mieszkańcy pytali też o sam materiał, z którego będą wykonane ekrany oraz o możliwość instalacji tzw. "zielonych ekranów", czyli takich które będą obsadzone zielonymi pnączami. Na spotkaniu padło też wiele pytań o terminy realizacji inwestycji.

Na najbliższą sesję burmistrz zaproponował radnym przyjęcie następującej uchwały:

TREŚĆ PROJEKTU

 
 
 

Zgłoś do: Add 'O przebiegu trasy S8 w Zielonce' to WykopAdd 'O przebiegu trasy S8 w Zielonce' to Live-MSNAdd 'O przebiegu trasy S8 w Zielonce' to NetscapeAdd 'O przebiegu trasy S8 w Zielonce' to Del.icio.usAdd 'O przebiegu trasy S8 w Zielonce' to diggAdd 'O przebiegu trasy S8 w Zielonce' to Stumble UponKALENDARIUM

Czerwca
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30