INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje - na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. Wnioski o wydanie Karty można już składać w Urzędzie Miasta Zielonka.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty. Pierwsze z nich będą wydawane już w lipcu. Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Aktualizowana lista znajduje się na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych kart, które przyznają gminy swoim mieszkańcom. Do tej pory na karty dla dużych rodzin zdecydowało się 200 gmin w Polsce.

Pobierz wniosek o ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny

Zobacz wykaz firm i instytucji, które oferują zniżki

Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zielonka przy ul. Lipowej.

Zgłoś do: Add 'Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny' to WykopAdd 'Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny' to Live-MSNAdd 'Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny' to NetscapeAdd 'Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny' to Del.icio.usAdd 'Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny' to diggAdd 'Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny' to Stumble UponKALENDARIUM

Grudnia
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31