INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
Pytanie dotyczące odbioru śmieci
Szanowny Panie Burmistrzu,
W dniu dzisiejszym odbył się kolejny w tym roku wywóz śmieci segregowanych i kolejny raz zauważyłam niedogodności w związku z tym związane, otóż:
- firma odbierająca odpady segregowane zabiera je zwykłą śmieciarą – np. szkło  i puszki zostają w niej sprasowane i  zmielone (więc o jaka to segregacja?),
- firma nie zabiera wystawionych odpadów, które ze względu na gabaryty (np. duże kartonowe pudła) nie mieszczą się do worków,
- pracownicy rzucają nowe worki na odpady gdzie popadnie (zamiast np. zaczepiać między szczeble ogrodzenia – jak robili to pracownicy Juranta) w związku z czym worki „fruwają” z wiatrem i lądują na całej długości i szerokości ulicy tym samym ją zaśmiecając (nikt potem tych worków nie zbiera).
- przy wywozie śmieci zmieszanych pracownicy firmy odbierającej odpady notorycznie zastawiają naszym kubłem bramę wjazdową do posesji sąsiada, zamiast odstawić kubeł na miejsce, z którego go zabrali (mam z tego powodu nieprzyjemności – bo sąsiad biadoli, że nie może wjechać/wyjechać, a ja nie zawsze jestem w domu, gdy wywożone są śmieci, żeby kubeł przestawić)
 
W związku z tym moje pytanie: czy można zobligować firmę odbierającą odpady i jej pracowników, aby wykonywali swoją pracę w należyty sposób?
Moja ocena (jak również moich sąsiadów z ul. Ossowskiej) na temat nowej firmy odbierającej w tym roku  śmieci jest MIERNA.
Rozumiemy, że gmina nie ma pieniędzy i wybiera najtańszą opcję wywozu śmieci, ale jakim kosztem?
Dlaczego gmina nie wspiera  naszych rodzimych zielonkowskich przedsiębiorców (np. Jurant, które rzetelnie dbały o segregację odpadów - odpowiednie samochody, a nie zwykłe wszystko mielące śmieciary), a ich pracownicy wykonywali swoją pracę z należytą starannością.
 
Szanowny Panie Burmistrzu nie zawsze kryteria cenowe idą w parze z jakością oferowanej usługi.
W tym wypadku wyłoniona w przetargu firma sprawdza się kiepsko.
Pozdrawiam,
Katarzyna
(Pytanie z dnia 10.03.2015)

ODPOWIEDŹ

Szanowna Pani,

Szanowna Pani. Wskazane przez Panią elementy niedokładnego wykonywania usługi zostaną wyjaśnione u wykonawcy. Niestety przetargi rządzą się swoimi prawami, Zielonka nie jest wyjątkiem. W przetargach śmieciowych podstawą jest cena odbioru śmieci. W mojej ocenie nie można przyjąć innego kryterium, także ze względu na „ciśnienie” społeczne, które wymaga, aby ta usługa wykonywana była najtaniej.
Poprosimy o wyjaśnienia odnośnie uwag, które Pani zgłosiła.

Grzegorz Dudzik - Burmistrz Miasta Zielonka
Zgłoś do: Add 'Pytanie dotyczące odbioru śmieci' to WykopAdd 'Pytanie dotyczące odbioru śmieci' to Live-MSNAdd 'Pytanie dotyczące odbioru śmieci' to NetscapeAdd 'Pytanie dotyczące odbioru śmieci' to Del.icio.usAdd 'Pytanie dotyczące odbioru śmieci' to diggAdd 'Pytanie dotyczące odbioru śmieci' to Stumble UponKALENDARIUM

Listopad
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02