INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
Pytanie dotyczące ulicy Wilsona
Dzień dobry Panie Burmistrzu,

Bardzo dziękuje za odpowiedz i o ile kwestie kanalizacji rozumiem i czkam ( choć pierwotnie część prac miało to być zrealizowane do końca ubiegłego roku - informacja poniżej z panelu pytań:

Pytanie dotyczące ul. Wilsona
Dzień dobry, Mam dwa pytania: 1. Czy i kiedy będzie wykonana kanalizacji ul. Wilsona? ( numery 78; 76 ) 2. Czy i kiedy będzie naprawiona ul. Wilsona na odcinku od ul. Bankowej do końca Wilsona? W oczekiwaniu na odpowiedź pozostaję z poważaniem Mirosław (Pytanie z dnia 19.05.2014)

ODPOWIEDŹ

Dzień dobry Panie Burmistrzu,

Bardzo dziękuje za odpowiedz i o ile kwestie kanalizacji rozumiem i czkam ( choć pierwotnie część prac miało to być zrealizowane do końca ubiegłego roku - informacja poniżej z panelu pytań:

ODPOWIEDŹ

Szanowny Panie,

1. Ul. Wilsona jest w zdecydowanej częsci skanalizowana. Pozostały jedynie krótkie odcinki końcowe (na końcu ulicy  - przy kanale Magenta i na początku ulicy - przy ul. Wyszyńskiego). PWiK jest w trakcie projektowania tych brakujących fragmentów kanalizacji w ul. Wilsona. Sama realizacja raczej odbędzie się w przyszłym roku, choć jest mała szansa, że część prac może zostać wykonana jeszcze w tym roku.

2. Na wskazanym odcinku naprawiona zostanie wyłącznie część należąca do gminy, czyli do numeru 72. Pozostała należy do prywatnego właściciela. Na mapce (link) zobaczyć można czerwonym kolorem drogę, która nie należy do gminy.

Grzegorz Dudzik - Burmistrz Miasta Zielonka  

to proszę o przybliżenie tematu przyjęcia drogi od developera.  
W rozmowie z developeren słyszymy, że to miasto nie chce wykupić a Pan przedstawia, że to developer musi uporządkować sprawy a my urywamy kolejne element w samochodach chcąc dojechać do naszych domów.

Prośba wiec o udzielenie odpowiedzi i może do czasu rozwiązania tego tematu pomiędzy Wami, jednak podjęcia trudu naprawy tego odcinka drogi. Z własnego doświadczenia z ubiegłego roku wiem, że koszt prac jakie w ubiegłym roku wykonałem na tym odcinku oscylował w wysokości 1-2 tysięcy złotych.

Pozdrawiam Mirosław
(Pytanie z dnia 09.03.2015)

ODPOWIEDŹ

Szanowny Panie,

Po pierwsze, pisałem, że jest mała szansa, a nie że zostanie na pewno wykonana.
Po drugie, jeśli chodzi o wykupy (niezależnie od sprawy Wilsona bo w tym przypadku chodzi raczej o zamianę i sprawa jest w toku) naszym zadaniem jest ustalenie własności gminnej na wszystkich drogach wskazanych w Planie Zagospodarowania jako drogi publiczne (dotyczy to też Wilsona) i w tym kierunku konsekwentnie działa gmina, ale zaległości z kilkudziesięciu lat nie da się szybko zniwelować. Dla przykładu w 2014 roku gmina wydatkowała na to ponad 700 tys zł.

Grzegorz Dudzik - Burmistrz Miasta Zielonka
Zgłoś do: Add 'Pytanie dotyczące ulicy Wilsona' to WykopAdd 'Pytanie dotyczące ulicy Wilsona' to Live-MSNAdd 'Pytanie dotyczące ulicy Wilsona' to NetscapeAdd 'Pytanie dotyczące ulicy Wilsona' to Del.icio.usAdd 'Pytanie dotyczące ulicy Wilsona' to diggAdd 'Pytanie dotyczące ulicy Wilsona' to Stumble UponKALENDARIUM

Grudnia
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31