INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
Stawka za odbiór odpadów oraz numery kont pozostają bez zmian

W związku z pytaniami mieszkańców do urzędu przypominamy, że z nowym rokiem stawka za odbiór odpadów komunalnych jak również indywidualne numery kont do wnoszenia opłat, nie zmieniają się.

Miesięczna opłata wyznaczona na podstawie złożonych przez Państwa deklaracji pozostaje w 2014 roku bez zmiany. Obowiązująca stawka to 7,10 zł od osoby w gospodarstwie domowym prowadzącym zbiórkę selektywną odpadów i 14,20 od osoby w gospodarstwie domowym nie prowadzącym zbiórki selektywnej.

Przypominamy też o terminowych płatnościach za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Zielonka. Informację kierujemy szczególnie do mieszkańców, którzy zalegają z płatnościami bądź dokonują wpłaty po ustalonym terminie.

W nowo wdrożonym  systemie gospodarki odpadami, którego zasady obowiązują od 1 lipca 2013 r., właściciel nieruchomości jest zobowiązany do ponoszenia opłaty miesięcznej w wysokości zadeklarowanej kwoty do 15-go każdego miesiąca. Przypominamy, iż gmina nie wystawia wezwań, faktur ani innych dokumentów do wniesienia opłaty. Indywidualne numery kont do wnoszenia opłat nie ulegają zmianie.

Formy zapłaty:
-    gotówką lub kartą płatniczą w kasie Urzędu, ul. Lipowa 5
-    przelewem na indywidualny numer rachunku bankowego

Niewykonanie przez właściciela nieruchomości obowiązku uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie skutkowało koniecznością podjęcia przez Urząd Miasta Zielonka  działań upominawczych.

Jeśli w Państwa gospodarstwie domowym zmieniła się liczba osób, celem aktualizacji danych i zmiany opłaty należy niezwłocznie złożyć deklarację o wysokości opłaty do Urzędu Miasta Zielonka, ul. Lipowa 5 lub drogą elektroniczną na adres um@zielonka.pl. Formularz deklaracji dostępny jest na stronie www.zielonka.pl w zakładce gospodarka komunalna lub w kancelarii UM Zielonka.

Przypominamy, że już w środę 8 stycznia odbędzie się zbiórka odpadów zmieszanych w Sektorze I (Zielonka Północna) oraz Sektorze III (Zielonka Bankowa). Harmonogram można znaleźć tutaj, lub pobrać w urzędzie miasta. W okresie letnim w czasie, gdy odbior odpadów zmieszanych wypadnie w odstępie dłuższym niż dwa tygodnie (na przełomie lipca i sierpnia), planowany jest dodatkowy termin odbioru. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Z nowym rokiem zmieniły się godziny otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tj.

Godziny otwarcia:

poniedziałek: nieczynne
wtorki i czwartki: 7.00–13.00
środy i piątki: 14.00–20.00    
sobota: 9.00–15.00    

Z nowym rokiem w PSZOK-u przyjmowane są również: Odpady budowlane i rozbiórkowe (glazura, styropian, okleiny, usunięte tapety, papa itp.) wyłącznie w ilościach wskazujących, że pochodzą z drobnych prac remontowo-budowlanych wykonywanych przez mieszkańców).

Zgłoś do: Add 'Stawka za odbiór odpadów oraz numery kont pozostają bez zmian' to WykopAdd 'Stawka za odbiór odpadów oraz numery kont pozostają bez zmian' to Live-MSNAdd 'Stawka za odbiór odpadów oraz numery kont pozostają bez zmian' to NetscapeAdd 'Stawka za odbiór odpadów oraz numery kont pozostają bez zmian' to Del.icio.usAdd 'Stawka za odbiór odpadów oraz numery kont pozostają bez zmian' to diggAdd 'Stawka za odbiór odpadów oraz numery kont pozostają bez zmian' to Stumble UponKALENDARIUM

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06