INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
TRASA S8

 

Do 29 kwietnia można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na projekt i budowę 16-kilometrowej obwodnicy Marek - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa ma odciążyć podwarszawskie miasto od uciążliwego ruchu tranzytowego.

Droga S8 na odcinku Marki - Radzymin będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz obustronny pas awaryjny. Dojazd do drogi będzie możliwy poprzez cztery węzły drogowe: Zielonka, Kobyłka, Wołomin i Radzymin Południowy. Zostaną wybudowane także chodniki i ścieżki rowerowe. Postawione będą również zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt czy system odprowadzania i oczyszczania wód opadowych.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch częściach. "Pierwsza - od węzła +Marki+ (bez węzła) do węzła +Kobyłka+ - zostanie zrealizowana w 32 miesiące od dnia podpisania umowy. Druga – od węzła +Kobyłka+ (bez węzła) do węzła +Radzymin Płd.+ - zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W ciągu 32 miesięcy zostanie oddany do ruchu nowy ciąg drogi S8, cztery miesiące przeznaczone będą na remont fragmentu starej DK nr 8" - poinformowała GDDKiA.

Szacunkowy koszt inwestycji to miliard złotych.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zakres projektu obejmuje wariantową analizę przebiegu trasy Wschodniej Obwodnicy Warszawy na odcinku od węzła „Drewnica” do węzła „Zakręt”.

Długość projektowanej trasy wynosi około 15 km i różni się w zależności od wariantu.
Obszar objęty analizą znajduje się na terenie województwa mazowieckiego i obejmuje wschodnie fragmenty Warszawy, powiat wołomiński oraz miński. Planowana trasa przebiegać będzie przez miasta: Marki, Ząbki, Zielonka i Sulejówek oraz dzielnice Rembertów i Wesoła.

Zaproponowane wariantowe rozwiązania trasy stwarzają możliwość jej prowadzenia wg ośmiu modyfikacji.

Opracowanie projektowe uwzględnia budowę drogi klasy S, dróg dojazdowych i obsługujących, budowę węzłów drogowych, obiektów inżynierskich takich jak wiadukty, kładka dla pieszych, przebudowę fragmentów istniejącego układu drogowego,  budowę urządzeń ochrony środowiska, urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz przebudowę i usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną.

Główne parametry techniczne drogi:


•    klasa techniczna drogi - S
•    prędkość projektowa - Vp = 100 km/h
•    prędkość miarodajna - Vm = 110 km/h
•    kategoria ruchu - KR-6
•    liczba jezdni - 2
•    liczba pasów ruchu jezdni - 3
•    szerokość pasa ruchu - 3,50 m
•    pasy awaryjne - 2 x 2,50 m
•    pobocza gruntowe - 2,20 m

Nowa trasa spowoduje zmniejszenie obciążenia ruchem na terenie Warszawy.  Wpłynie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników. Skróci również czas podróży, zwiększy komfort jazdy i poprawi płynność ruchu.  
Trasa ekspresowa S-17 jako Wschodnia Obwodnica Warszawy będzie zamykać od wschodu Obwodnicę Warszawy.

Na stronie internetowej GDDKiA dostępne są plany sytuacyjne. (kliknij TUTAJ)

MAPA ORIENTACYJNA Z WARIANTAMI

 

Zgłoś do: Add 'TRASA S8' to WykopAdd 'TRASA S8' to Live-MSNAdd 'TRASA S8' to NetscapeAdd 'TRASA S8' to Del.icio.usAdd 'TRASA S8' to diggAdd 'TRASA S8' to Stumble UponKALENDARIUM

Listopad
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
29
30
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02