INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
Trwają starania o pozyskanie gruntu pod budowę oczyszczalni

Gmina Zielonka prowadzi działania mające na celu pozyskaniu gruntów pod budowę nowej oczyszczalni ścieków dla miasta. Pierwszą lokalizacją braną pod uwagę jest przejęcie dawnej wojskowej oczyszczalni ścieków położonej na terenie poligonu.

W tym celu przystąpiono do prac polegających na analizie prawnej gruntów przyległych do oczyszczalni w celu określenia sposobu obsługi przejętej nieruchomości, określeniu stanu technicznego obiektu wraz ze wskazaniem zakresu, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania modernizacji.

W celu pozyskania gruntu z oczyszczalnią oraz gruntów przyległych zorganizowano szereg spotkań z udziałem przedstawicieli Stołecznego Zarządu Infrastruktury, Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zielonce mających na celu ustalenie stanu własności oraz procedury pozyskania tego terenu na rzecz Gminy Zielonka.

W sprawie stanu technicznego istniejącej oczyszczalni jak również możliwości lokalizacji nowej oczyszczalni na terenie Zielonki prowadzone były rozmowy z przedstawicielami WITU,  Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Stołecznym Zarządem Infrastruktury, Nadleśnictwem Drewnica.  Rozważano możliwość lokalizacji oczyszczalni także w innym miejscu niż dawna oczyszczalnia na terenie poligonu.

Na spotkaniach wspólnie ustalono, że w strukturach organizacyjnych z PWiK Sp. z o.o. do prowadzenia spraw związanych z budową oczyszczalni ścieków powołany zostanie Zespół Realizujący Projekt, który zajmie się m.in. analizą możliwości inwestycyjnych dotyczących oczyszczalni w innych rejonach Zielonki.

UMZ

Zgłoś do: Add 'Trwają starania o pozyskanie gruntu pod budowę oczyszczalni' to WykopAdd 'Trwają starania o pozyskanie gruntu pod budowę oczyszczalni' to Live-MSNAdd 'Trwają starania o pozyskanie gruntu pod budowę oczyszczalni' to NetscapeAdd 'Trwają starania o pozyskanie gruntu pod budowę oczyszczalni' to Del.icio.usAdd 'Trwają starania o pozyskanie gruntu pod budowę oczyszczalni' to diggAdd 'Trwają starania o pozyskanie gruntu pod budowę oczyszczalni' to Stumble UponKALENDARIUM

Grudnia
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31