INTERNETOWY PLAN MIASTA

plan miasta

ROZKŁADY JAZDY

   
 
PKP


rozmiar: A A A
Zbiórki elektrośmieci w 2015 roku
 
Dzięki porozumieniu Urzędu Miasta Zielonka z ElektroEko - Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego odbywają się comiesięczne zbiórki elektrośmieci.

Zbiórka elektrośmieci odbywać się będzie w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach 8.00-15.00 za wyjątkiem dni świątecznych przypadających w terminie zbiórki.

Zbiórka na parkingu przed Urzędem Miasta Zielonka przy ul. Lipowej:

sobota, 10 stycznia
sobota, 14 marca
sobota, 9 maja
sobota, 11 lipca
sobota, 12 września
sobota, 14 listopada

Zbiórka na parkingu przed Szkołą Podstawową nr 3 przy ul. Wilsona:
sobota, 14 lutego
sobota, 11 kwietnia
sobota, 13 czerwca
sobota, 8 sierpnia
sobota, 10 października
sobota, 12 grudnia

Numer kontaktowy do osoby koordynującej zbiórkę: kom. 697 286 333.

ElektroEko prowadzi również bezpłatny odbiór elektrośmieci o dużych gabarytach prostu z domu lub mieszkania. By umówić się na odbiór należy zadzwonić pod numer 22 22 333 00.

Co się dzieje z elektrośmieciami?
Zebrane w punktach zbierania czy odebrane z domu elektrośmieci trafią do zakładu przetwarzania, gdzie nastąpi bezpieczny demontaż sprzętu.  Pozyskane w ten sposób materiały można wykorzystać ponownie do produkcji nowych urządzeń, np. 90% zużytej świetlówki można wykorzystać do produkcji nowej.

Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera, świetlówki czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby. Nieodpowiednie postępowanie z elektrośmieciami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt substancjami trującymi zawartymi w zużytym sprzęcie.  Dlatego tak ważne jest oddanie elektrośmieci do specjalnych punktów zbierania, dzięki czemu zostaną one oddane procesom odzysku, recyklingu, a szkodliwe substancje zostaną unieszkodliwione.

Jakie urządzenia zaliczamy do elektrośmieci?

Wielkogabarytowe urządzenia AGD: urządzenia chłodnicze, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, elektryczne kuchenki, piekarniki, elektryczne urządzenia grzewcze, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne.
Małogabarytowe urządzenia AGD: odkurzacze, maszyny do szycia, maszyny dziewiarskie żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery młynki do kawy, noże elektryczne, urządzenia do pielęgnacji ciała  np. suszarki, depilatory, golarki, zegarki, zegary i inne czasomierze, wagi.
Sprzęt oświetleniowy: oprawy oświetleniowe do lamp fluorescencyjnych, z wyjątkiem opraw oświetleniowych stosowanych w gospodarstwach domowych, liniowe lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne, wysokoprężne lampy wyładowcze,  w tym ciśnieniowe lampy sodowe oraz lampy metalohalogenkowe, niskoprężne lampy sodowe, pozostałe urządzenia oświetleniowe służące do celów rozpraszania i kontroli światła.
Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy: kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, kieszonkowe konsole do gier video, gry video, komputerowo sterowane urządzenia do uprawiania sportów rowerowych, nurkowania, biegania, wiosłowania, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, automaty uruchamiane monetą, banknotem (pieniądzem papierowym), żetonem lub innym podobnym artykułem.
Przyrządy do nadzoru i kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty urządzenia pomiarowe ważące lub do nastawu używane w gospodarstwie domowym lub jako sprzęt laboratoryjny pozostałe przyrządy nadzoru i kontroli używane w obiektach i instalacjach przemysłowych (np. w panelach sterowniczych).
Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, notepady, kopiarki, kalkulatory, terminale, faksy, telefony, komórki.
Sprzęt audiowizualny: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery i odtwarzacze video dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze dźwięku, instrumenty muzyczne
Narzędzia elektryczne i elektroniczne z wyjątkiem wielkogabarytowych, stacjonarnych narzędzi przemysłowych: wiertarki, piły, maszyny do szycia urządzenia do skręcania, mielenia, piaskowania, przemiału, piłowania, cięcia, nawiercania, robienia otworów, nabijania, składania, gięcia lub podobnych metod przetwarzania drewna, metalu narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ, śrub lub podobnych zastosowań, narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań, urządzenia do rozpylania, rozprowadzania, rozpraszania lub innego typu nanoszenia cieczy lub substancji gazowych innymi metodami, narzędzia do koszenia trawy lub innych prac ogrodniczych.
  
Zgłoś do: Add 'Zbiórki elektrośmieci w 2015 roku' to WykopAdd 'Zbiórki elektrośmieci w 2015 roku' to Live-MSNAdd 'Zbiórki elektrośmieci w 2015 roku' to NetscapeAdd 'Zbiórki elektrośmieci w 2015 roku' to Del.icio.usAdd 'Zbiórki elektrośmieci w 2015 roku' to diggAdd 'Zbiórki elektrośmieci w 2015 roku' to Stumble UponKALENDARIUM

Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So
Nd
26
27
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
05
06